Строительство и недвижимость в Украине и мире

Як відрізнити справжнє оголошення про продаж квартири чи будинку від фальшивого

Насправді нерідко трапляються випадки, коли шахраї обманним шляхом намагаються роздобути кошти покупців нерухомості. Недосвідченій людині вкрай складно відразу визначити, реальне він бачить оголошення про продаж квартири чи ні. Варто зазначити, що найчастіше фейкові пропозиції зустрічаються в категорії купівлі-продажу вторинних об’єктів нерухомості.

У матеріалі публікації розповімо у тому, які схеми використовують шахраї.

Поширені схеми шахрайства

Щоб уберегтися від втрати грошей, а також убезпечитися від взаємодії із шахраями, рекомендується ретельно аналізувати продавців та предмети угод (нерухомість). Знання поширених схем обману та пильність – найкращі інструменти заощадження власних коштів, а також гарантія придбання лише гарних квартир.

1. Передплата на рахунок у зарубіжному банку

Особливість схеми зводиться до того, що нібито продавець квартири чи будинку на даний момент проживає за кордоном. Він спробує переконати покупця підтвердити намір купити квартири переказом коштів на рахунок у закордонному банку, при цьому для гарантії безпеки попросить здійснити цей переказ на ім’я члена сім’ї потенційного покупця.

Принцип роботи схеми полягає в наступному: шахрай розміщує привабливе оголошення на тому чи іншому майданчику, вказує при цьому тільки дані електронної пошти. Спілкуватись доведеться через неї. Аргумент – перебування продавця за кордоном.

У міру листування з’ясується, що для організації показу квартири продавцю потрібно довго летіти або їхати. «Власник» зауважить, що згоден на такий крок, але тільки якщо покупець підтвердить намір і переведе частину коштів на рахунок у закордонному банку за згаданою схемою. Також шахрай підкреслить, що гроші буде повернуто, він навіть запропонує компенсацію вартості авіаквитків на випадок, якщо потрібно буде «забирати кошти особисто». Це, зрозуміло, обман.

Чому схема працює? Все просто: як підтвердження перекладу шахрай запросить скан або копію квитанції. Після їх отримання ошуканець легко зможе отримати гроші, знаючи тільки суму і дані відправника, а також одержувача. Підтвердження особи у деяких закордонних банках при цьому не буде потрібно. Підсумок – втрата грошей довірливим покупцем.

Висновок: не варто в жодному разі переказувати кошти продавцям до моменту укладання двосторонньої угоди.

2. Прискорене оформлення задатку

Особливість – прагнення продавця якнайшвидше оформити завдаток.

Принцип роботи схеми зводиться до того, що шахрай знову ж таки розміщує досить привабливе оголошення на тому чи іншому майданчику. Чинник привабливості – ціна, яка у цьому разі встановлюється навмисно низькою. Це має насторожувати покупців.

Щоб «спонукати» покупця зробити помилку, шахрай скаже, що об’єктом вже цікавляться багато людей, які ось-ось готові оформити завдаток. Він підкреслить, що віддасть перевагу покупцю, який першому залишив завдаток. Це мотивує внести усю суму. На руку шахраю та укладання договору, в якому фіксується положення, що за умови відмови від угоди з боку покупця завдаток не підлягає компенсації продавцем.

Згодом з’ясується, що квартира проблемна (реальний стан поганий, наявність обтяжень тощо). У деяких покупців бажання ставати власниками такої нерухомості немає, тому вони відмовляються від угод. Наслідок – втрата грошової суми, внесеної як завдаток.

Висновок: поспіх – найлютіший ворог під час укладання угод про купівлю нерухомості. Тиск та маніпуляції з боку продавців повинні насторожувати.

Ретельна перевірка квартири чи будинку до моменту укладання договорів, аналіз документів та пильність – єдиний спосіб убезпечити себе від шахраїв та втрати грошей. Варто враховувати історію активності продавця на тому чи іншому майданчику, кількість завершених оголошень, відгуки та інші фактори. Також повинні насторожувати обмежені можливості зв’язку з продавцем (тільки поштою, наприклад, як у першій схемі).

Для більшого спокою звертайтеся до професійних ріелторів, які візьмуть на себе рутинну частину пошуку варіантів нерухомості та перевірять усі підводні камені на предмет шахрайства та проблемних моментів реальних об’єктів у продажу.

Exit mobile version